Var olan her şeyi yok eden kıyâmetin hızı:

 

Var olan her şeyin bir anda yok olmasıdır ve şöyle açıklanabilir: Allâh, tüm Zerre ve daha küçük yapıtaşları Quark’lar ve en küçük birimler olduğu tahmin edilen Sicim’leri sürekli kontrol altında tutup onları hareket ettirmesiyle, veya onları işlevi gereği programlayarak koyduğu doğa kurallarına uymalarını sağlayıp, bilinen, var olan her madde ve anti maddeye can veriyor. Kıyâmet günü ise bunların kontrolünü bırakıyor, dolayısıyla var olan her şey anında dağılmaya mahkûm ediliyor.

 

Bunun Allâh için ne kadar kolay olduğunu Kuantum Dolanıklık ilkesi ile görmek mümkün. Zira bu kanıtlanmış ilkeye göre, aynı kaynaktan çıkmış iki Foton parçacığının kendi etrafında dönüşleri yani spinleri farklı olup, bir Foton’a müdahale ile spini değiştirildiğinde, aynı anda diğer Foton hiç bir zaman kaybına uğramadan ve sabit ışık hızının kuralına uymadan yönünü değiştiriyor. Kısacası, bu iki Foton birbirlerine 10 milyar ışık yılı ötede olsalar bile, birine müdahale ile yönü değiştirildiğinde, aynı anda hiç bir zaman kaybına uğramadan diğer Foton da yönünü değiştiriyor.

 

Tüm Bilim insanları tarafından kabul gören Big Bang teorisine göre, aynı noktadan çıkmış var olan her şey, Kuantum Dolanıklık ilkesi ile de Big Rip teorisine benzerliğiyle dikkat çekiyor. Var olan her şeyi yok eden kıyâmetin hızı ile ilgili âyette geçen Göz Kırpma, göz önünde bulundurulduğunda ise yine Kuantum Dolanıklık ilkesi yani Big Rip teorisi anlam kazanıyor ve bu kuralın neden yaratıldığına mantıklı açıklama getiriyor.

 

>54:49, 54:50, 54:51<

 

Zerre: